https://fitsazan.com/تنبلی

این جمله رو شنیدید که میگن تا شروع نکنید شروع نمیشه؟!

ورزش کردن فواید بسیاری برای سلامتی و روانی ما دارد، اما بسیاری از ما هنوز هم نتوانسته ایم روی این فعالیت اصلی تمرکز کنیم. در این مقاله، به عواملی که باعث می شوند ما ورزش را شروع نکنیم، خواهیم پرداخت.

اولین عاملی که می تواند موجب شروع نکردن ورزش شود، تنبلی است. اکثر افراد دوست دارند در زمینه ورزش فعال باشند، اما تنبلی به آنها اجازه نمی دهد که از صندلی خود بلند شوند و شروع به تمرین کنند.

پشت همه این مواردی که گفته می شود نداشتن هدف از مهمترین عوامل تنبلی در ورزش می باشد. منظور ما از ورزش کردن هم صرفا بدنسازی در باشگاه نیست بلکه تمریناتی مثل حرکات اصلاحی، یوگا، پیلاتس، تمرینات فانکشنال و ایروبیک و سایر ورزش ها می باشد.

دومین عامل، عدم تمرکز است. بسیاری از افراد، هنگامی که قصد دارند ورزش کنند، نمی توانند بر روی ورزش خود تمرکز کنند و به جای آن، به مسائل دیگری فکر می کنند.

عامل سوم، عدم تعهد است. برخی افراد، قصد دارند ورزش کنند، اما به دلایل مختلف مانند کمبود زمان یا فشار کاری، نمی توانند به تمرینات خود تعهد کنند.

عامل چهارم، ترس از شکست است. برخی از افراد، ممکن است از شروع به ورزش بیم کنند چون فکر می کنند نمی توانند در این زمینه موفق باشند.

عامل پنجم، نداشتن اطلاعات کافی در مورد ورزش است. برخی از افراد ممکن است به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد ورزش، ترس از شروع به آن را داشته باشند و در نتیجه از شروع به تمرینات اجتناب می کنند.

بنابراین، به منظور شروع به ورزش، مهم است که تنبلی را کنترل کرده، بر روی نیازها و بدن خود تمرکز کنید.

برای دریافت برنامه تمرینی اختصاصی از مربی ایناجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *